Įvyko 6-asis pasaulio lietuvių teisininkų kongresas

Liepos 4–5 d. Seimo Konferencijų salėje (Seimo III rūmai) įvyko 6-asis pasaulio lietuvių teisininkų kongresas „Žmogus ir teisinė valstybė: Lietuva globaliame pasaulyje“. Jame dalyvavo lietuviai teisininkai iš Europos Sąjungos valstybių, JAV, Kanados, Ukrainos ir kitų šalių.

Lietuvos teisininkų draugijos pirmininkas Arnas Paliukėnas apie renginį sakė: „Simboliška, kad šis kongresas vyksta Pasaulio lietuvių metais, o jame planuoja dalyvauti gausus teisininkų būrys. Tai neabejotinai telkia pasaulio lietuvius veiklai, kuri reikšminga Lietuvos valstybingumui, nepriklausomos ir demokratinės valstybės tęstinumui.“

Pirmąją kongreso dieną buvo diskutuojama apie teisinę valstybę ir jai kylančius iššūkius. Taip pat vyko paskaita apie 1918–1940 m. Lietuvos teisininkų likimus.

Antrąją kongreso dieną kalbėta apie pasaulio lietuviams itin aktualią daugybinės pilietybės temą, apžvelgti referendumo rezultatai.

„Tai jau šeštasis pasaulio lietuvių teisininkų kongresas. Džiaugiamės išlaikydami šią tradiciją ir galėdami suburti pasaulio lietuvius teisininkus bendroms diskusijoms globaliomis temomis“, – sakė Lietuvos teisininkų draugijos vicepirmininkas Marius Vaščega.

Lietuvos teisininkų draugijos vardu norėjome pasidžiaugti aktyviu visų dalyvavimu, visapusiška narių pagalba ir bendradarbiavimu su Lietuvos Respublikos Seimu bei Advokatūra.

Daugiau nuotraukų iš renginio Lietuvos teisininkų draugijos Facebook paskyroje.